Nastavení cookies
IVITAS láká mladé talenty
Novým členem projekčního týmu IVITAS se v červnu 2020 stal Jan Kučera. Jan je absolventem Vysokého učení technického v Brně se specializací na procesní inženýrství a energetiku.

V pozici projektanta bude mít Jan na starosti širokou škálu činností zahrnující komunikaci s investory, práci na projektové dokumentaci, popis procesů a parametrů projektů, tvorbu technických výkresů a 3D modelů v softwaru AutoCAD a AutoDesk Inventor.

Jan pochází z moravského města Loštice, které je vzdálené asi 130 km od sídla IVITAS v Ostravě. Technika, resp. termodynamika oslovila Jana již na střední škole a postupem času se jeho zájem ubíral stále více k energetice, čímž vznikl základ pro jeho budoucí povolání.

Ve firmě IVITAS není Jan úplným nováčkem. Od května do srpna 2019 u nás absolvoval úspěšnou stáž v projekčním oddělení, kde pomocí softwaru AutoCAD pracoval na technických výkresech předehřívačů vzduchu, přehříváků a potrubí zemního plynu.

Na otázku, jakým způsobem se dozvěděl o firmě IVITAS, Jan odpověděl: „Udělal jsem si svůj vlastní průzkum společností v oblasti energetiky a našel IVITAS. Jejich specializované služby byly zcela v souladu s mými zájmy a studiem, takže jsem je oslovil. Již od našeho prvního kontaktu ke mně byli velmi otevření a brzy jsem obdržel nabídku stáže.“

Po ukončení studia v Brně se Jan znovu obrátil na IVITAS za účelem zaměstnání na plný úvazek. Hlavní důvod, proč opět zvolil IVITAS, Jan uvádí:„IVITAS mi věřil, když jsem byl studentem a poskytl mi cenné zkušenosti, které jsem zúročil během mého závěrečného roku na univerzitě. Oceňuji jejich podporu, široké spektrum referencí a možnost pracovat se zkušenými techniky v týmu IVITAS. Pro začátek mé kariéry to byla jasná volba.“

K Janovým oblíbeným volnočasovým aktivitám patří běh, plavání a jízda na kole. Dále pak bruslení a surfování. Když se Jana zeptáte na původ zájmu o surfování, rád vysvětlí: „Během nedávné dovolené na ostrově Madeira v Portugalsku jsem objevil surfování a naprosto jsem se do něj zamiloval! Rozhodně plánuji trávit více času na vlnách při budoucích cestách do přímořských destinací. “

Velmi nás těší, že si Jan zvolil IVITAS jako svého prvního zaměstnavatele na plný úvazek a těšíme se, že přispěje k dalšímu rozvoji technického týmu IVITAS, který poskytuje špičkové služby domácím a zahraničním klientům.

Vítej v týmu, Honzo!