Aktuality

Aktuality

Už brzy spustíme nový web

V současné době pracujeme na novém webu IVITAS, který poskytne rozsáhlý přehled našich služeb a lepší uživatelský dojem.

Služby reprografického studia

Stávajícím i novým zákazníkům nabízíme služby reprografického studia Více

Brigáda pro studenty - práce pro absolventy

Máte chuť získat nové pracovní zkušenosti? Přidejte se k nám ! Více

Konference Kotle 2017

Firma IVITAS představila koncepci kotle pro spalování černouhelného multiprachu Více

Elektrárna Dětmarovice - rozšíření plynové kotelny

Společnost IVITAS zpracovala projektovou dokumentaci pro stavební povolení (DSP) a technickou část
zadávací dokumentace

Dodávka a montáž clonek pro kotel K3 elektrárny Chvaletice.

V prosinci 2016 jsme úspěšně dokončili montážní práce clonek na kotli K3. Více

Tlumiče hluku

IVITAS úspěšně předal 8 ks tlumičů hluku pro kotelnu el. Ledvice. Více

Komplexní obnova elektrárny Prunéřov II (3x250 MWe)

IVITAS je autorem realizačního projektu na obnovu kotelní části elektrárny. V současnosti poskytujeme autorský dozor v rámci předání díla investorovi.

Realizace SCR reaktoru - el. Dětmarovice

IVITAS pro tuto realizaci zpracoval koncepční řešení spalinovodů a realizační projekt samotné nosné konstrukce reaktoru SCR. Více

Snížení emisí NOx v el. Dětmarovice

IVITAS je autorem realizační dokumentace stavby a konceptu primárních opatření a související činnosti ke snížení emisí NOx před místem zástřiku reagentu (palivo černé uhlí.
Jan Kučera - Project Designer at IVITAS

IVITAS láká mladé talenty

Novým členem projekčního týmu IVITAS se v červnu 2020 stal Jan Kučera. Jan je absolventem Vysokého učení technického v Brně se specializací na procesní inženýrství a energetiku.

 V pozici projektanta bude mít Jan na starosti širokou škálu činností zahrnující komunikaci s investory, práci na projektové dokumentaci, popis procesů a parametrů projektů, tvorbu technických výkresů a 3D modelů v softwaru AutoCAD a AutoDesk Inventor.

 Jan pochází z moravského města Loštice, které je vzdálené asi 130 km od sídla IVITAS v Ostravě. Technika, resp. termodynamika oslovila Jana již na střední škole a postupem času se jeho zájem ubíral stále více k energetice, čímž vznikl základ pro jeho budoucí povolání.

 Ve firmě IVITAS není Jan úplným nováčkem. Od května do srpna 2019 u nás absolvoval úspěšnou stáž v projekčním oddělení, kde pomocí softwaru AutoCAD pracoval na technických výkresech předehřívačů vzduchu, přehříváků a potrubí zemního plynu.

 Na otázku, jakým způsobem se dozvěděl o firmě IVITAS, Jan odpověděl: „Udělal jsem si svůj vlastní průzkum společností v oblasti energetiky a našel IVITAS. Jejich specializované služby byly zcela v souladu s mými zájmy a studiem, takže jsem je oslovil. Již od našeho prvního kontaktu ke mně byli velmi otevření a brzy jsem obdržel nabídku stáže.“

 Po ukončení studia v Brně se Jan znovu obrátil na IVITAS za účelem zaměstnání na plný úvazek. Hlavní důvod, proč opět zvolil IVITAS, Jan uvádí: „IVITAS mi věřil, když jsem byl studentem a poskytl mi cenné zkušenosti, které jsem zúročil během mého závěrečného roku na univerzitě. Oceňuji jejich podporu, široké spektrum referencí a možnost pracovat se zkušenými techniky v týmu IVITAS. Pro začátek mé kariéry to byla jasná volba.“

 K Janovým oblíbeným volnočasovým aktivitám patří běh, plavání a jízda na kole. Dále pak bruslení a surfování. Když se Jana zeptáte na původ zájmu o surfování, rád vysvětlí: „Během nedávné dovolené na ostrově Madeira v Portugalsku jsem objevil surfování a naprosto jsem se do něj zamiloval! Rozhodně plánuji trávit více času na vlnách při budoucích cestách do přímořských destinací. “

 Velmi nás těší, že si Jan zvolil IVITAS jako svého prvního zaměstnavatele na plný úvazek a těšíme se, že přispěje k dalšímu rozvoji technického týmu IVITAS, který poskytuje špičkové služby domácím a zahraničním klientům.

 Vítej v týmu, Honzo!
Kotle logo.jpg

Konference Kotle 2017

Firma IVITAS představila koncepci kotle pro spalování černouhelného multiprachu. Více
PA260162.JPG

Dodávka a montáž clonek pro kotel K3 elektrárny Chvaletice

V prosinci 2016 jsme úspěšně dokončili montážní práce clonek na kotli K3.

 Rozsah prací zajišťovaných IVITAS zahrnoval elektronický model a hydraulický výpočet výparníku, návrh, zajištění dodávky a montáž clonek.
Pohled na tlumiče ELE.jpg

Tlumiče hluku

Počátkem června 2016 IVITAS úspěšně předal 8 ks tlumičů hluku, které jsou instalovány na střeše plynové kotelny elektrárny Ledvice. Instalované tlumiče slouží ke snížení hluku vznikajícího při spouštění kotelny. Zdrojem tohoto zvýšeného hluku je potrubí pro nekvalitní páru, tzv. polnice (dvě pro každý kotel), vypouštěnou při najíždění kotle do volného prostoru na střeše kotelny.

 Řešení IVITAS snížilo hlučnost odfuku páry v referenčním místě na požadovanou mez 60dB. Více
zavěšování jednotlivých modulů ekonomizéru I.jpg

První realizace SCR reaktoru v ČR

V návaznosti na plnění přísnějších emisních limitů, byl realizován v průběhu roku 2014 (podle tuzemských měřítek) výjimečný projekt. Jako součást denitrifikace dvou bloků Elektrárny Dětmarovice byl navržen vůbec první SCR reaktor (Selektivní katalytická redukce) svého druhu v ČR. Společnost IVITAS pro tuto realizaci zpracovala koncepční řešení spalinovodů a realizační projekt samotné nosné konstrukce reaktoru SCR. Více
model-tusimice-brno-medaile_160x160.jpg

Zlatá medaile MSV Brno 2012 - oceněné exponáty

Společnost IVITAS, a.s. je autorem realizačního projektu na obnovu kotelní části elektrárny Tušimice II. Jedná se o průtlačný práškový kotel s granulačním ohništěm ve dvoutahovém provedení, dodávku na klíč zajistila společnost  VÍTKOVICE POWER ENGINEERING a.s. a celý projekt získal na Mezinárodním strojírenském veletrhu 2012 v Brně prestižní Zlatou medaili
ventilatorove-mlyny-v-novem_160x160.jpg

Ventilátorové mlýny v novém

Firma IVITAS, a.s. spolu se svým partnerem – MORE s.r.o. a při podpoře realizace Skupinou ČEZ navrhla, dodala a odzkoušela prototyp ventilátorového mlýna s frekvenčním měničem. Ventilátorový mlýn byl navržen na následující parametry: mlecí výkon 40 tun za hodinu, regulační rozsah výkonu mlýna: 18,0 – 40,0 tun za hodinu, průměr mlecího kola 2600 mm, provozní otáčky mlecího kola: 551 - 666 ot/min, jemnost mletí pod 0,09 mm. Výkon motoru je 765 kW, k regulaci je použit frekvenční měnič.
1-10 | 11-20 | Vše